Stipendiumi said Mari-Liis Truusööt ja Ursel Tilk

Rapla Rotary klubi annab igal aastal välja humanitaarstipendiumi Rapla maakonnast sirgunud noorele unistuste teostamiseks. Seekord on stipendiumi saajaid lausa kaks: näitleja Ursel Tilk ja ajakirjanikuna töötanud Mari-Liis Truusööt.

Draamateatri näitleja Ursel Tilga pälvis humanitaarstipendiumi näitlejameisterlikkuse kursuste jätkamiseks Kreekas.

Tavapäraselt kohtuvad laureaadid ka klubivendadega, et oma plaanidest rääkida. Ursel Tilk käis nendega kohtumas kolmapäeval, 31. mail ning Truusööt teeb seda kolmapäeval, 7. juunil. Klubivendadega kohtudes rääkis Tilk, et sõidab stipendiumi eest juulis Kreekasse, et osaleda Theodoros Terzopoulose läbi viidavates töötubades. Terzopoulos on Kreeka lavastaja, kellel on oma teater Ateena kesklinnas. Ta on teatriga tegelenud juba peaaegu pool sajandit ja toob lavale just Antiik-Kreeka komöödiaid ja tragöödiaid. Loomingulise töö kõrvalt tegeleb ta ka näitlejate treenimisega. “Tema töö seisneb selles, et näitlejate hääle- ja kehakasutus oleksid võimalikult tugevad ja toetaksid lavastusi,” rääkis Tilk. Päris tundmatusse vette ta Kreekas ei hüppa.

2017. aastal külastas Terzopoulos Jüri Naela kutsel Tallinna. “Ma olin samal ajal lavakunstikoolis bakalaureuseõppes ja Jüri Nael oli üks minu juhendajaid. Siis avanes mul võimalus ühes töötoas osaleda,” rääkis Tilk. Nüüd sõidab ta Kreekasse tervelt kuuks ajaks. Terzopoulose töötoad saavad alguse 1. juulil ja kestavad 1. augustini. “See kestab kuu aega ja õpe on väga põhjalik. Selle aja jooksul on ainult kaks vaba päeva, mis tähendab, et auväärse stipendiumi eest ma sinna puhkama ei sõida, vaid iga päev on viie tunni pikkused töötoad kella viiest õhtul kuni kella kümneni,” rääkis Tilk. Tal oli valida, kas sõita sinna kümneks, kahekümneks või kolmekümneks päevaks ning valik langes 30 päeva kasuks. Kas selle ajajooksul jõuab ka ise Kreeka kultuuri ja teatrit nautida? “Ma väga loodan, aga vabu päevi on tõesti vähe. Töötoad toimuvad ka õhtusel ajal, nii et ma ei ole kindel. Kui mingeid festivale toimub, siis ehk saab ka päevasel ajal midagi vaatama minna,” sõnas Tilk. Ateena on talle tuttav linn, sest aasta tagasi filmiti seal Rainer Sarneti filmi “Nähtamatu võitlus”, milles Tilk mängib peaosa. Ta töötab näitlejana Draamateatris. 31. mail kohtus Ursel Tilk Rapla Rotary klubi vendadega umbes paarkümmend minutit. Piduliku tseremoonia käigus ulatas talle stipendiumi klubi president Kalle Toomet. Rapla Rotary klubi on humanitaarstipendiumit andnud välja alates 1994. aastast. Tavaliselt on välja antud üks või kaks stipendiumit, aga on ka selliseid aastaid, kui kandidaatide puudumise tõttu on jäänud see välja andmata.

Eesti Päevalehe ajakirjanik Mari-Liis Truusööt pälvis Rapla Rotary klubi humanitaarstipendiumi ning sõidab õppima mainekasse Pariisi ülikooli.

Möödunud nädalal lõpetas ta õpingud Tallinna Ülikooli bakalaureuseõppes ajaloo erialal cum laude. Nüüd ootavad teda ees veel viimased nädalad ajakirjanikuna Eesti Päevalehes ning seejärel sõidab ta Pariisi, et alustada kahe aasta pikkuseid magistriõpinguid Sciences Po ülikoolis rahvusvahelise julgeoleku erialal. Truusööt kohtus Rapla Rotary klubi presidendi Kalle Toometi, sekretär Ruve Schanki ja klubimeister Tarmo Bachmanniga. Vestlusteemadena olid laual nii stipendiaadi senine karjäär kui ka tulevikuväljavaated. Truusööt tõi välja, et kuigi praegu töötab ta ajakirjanikuna, näeb ta oma tulevikku diplomaadina kas välis- või kaitseministeeriumi teenistuses. Truusööt on pärit Juurust, kus ta lõpetas põhikooli. 

Allikas: Raplamaa Sõnumid / Siim Jõgis

UudisedProtokoll20242023202220212020201920182017201620152014201320122011201020092008200720062005200420032002200120001999199819971996199519941993
Scroll to Top