Rapla Rotary kinnitab Guinness’i rekordi

Teekond Guinnessi rekordite raamatusse läheb allveekabe kaudu. Lähima paari kuu jooksul selgub , kas Eesti allveekabetajatel õnnestus Guinnessi rekordite raamatusse pääseda .

Pühapäeval peeti Valtu spordimajas teine Eesti meistrivõistluste turniir allveekabes. Võrreldes eelmise aastaga, kui osales 20 mängijat, oli sel korral osalejaid enam kui poole võrra rohkem.

Soov omanäolise ettevõtmisega pääseda Guinnessi rekordite raamatusse seadis korraldajatele ja osalejatele mitmeid ettekirjutusi. Neist olulisim oli, et korraga pidi vee all olema vähemalt 40 võistlejat ja mäng tuli mängida lõpuni. Üleeilsest on kõigil, kel plaan rekord üle lüüa, ees tähis 52.

Kuna rekord vajab tunnistajaid ja kinnitamist , siis olid lisaks mängijatele ja kaasaelajatele kohal ka Rapla Rotary klubi president Avo Kull ja Eesti Advokatuuri esimees Toomas Vaher . Et kõik oleks korrektne , pidid mängijad oma saabumise ja lahkumise nimeliselt ja kellaajaliselt üles märkima .

Esiti loositi arvutiprogrammi abil välja omavahel mõõtu võtvad paarid . Võistluse algusest andis kohtunik märku pealtnäha kummalisel moel – ühe käe kindlas haardes oli mutrivõti ja teises väike raudtoru . Seejärel kadusid kohtuniku käed vee alla , kus ta kahte abivahendit omavahel oskuslikult kokku kolistas ja kopsis . Oli näha , et veealune heliefekt oli hea ning kostis edukalt mängijateni , sest nagu kokkulepitult hakkas kogu allveekabetajate seltskond oma nuppudega sebima .

Kabetajatel tuli mängida 7 vooru . Esimese vooru pidid osalejad lõpuni mängima . Ülejäänud kuue vooru pikkus oli kõigile üks – iga mäng 10 minutit . Kui selle ajaga tulemust ei saadud , toodi kabelaud veepinnale ja kohtunik tegi oma erapooletu otsuse .

Allveekabe ei erine oma olemuselt muu kui selle poolest , et mängitakse mitte kuival maal ja laua peal , vaid vee all ja basseinipõhjas , aga turniiril kasutatud kabelauad ja -nupud ei olnud tavalised .

“ Lauaplaadid tehti tellimuse peale pleksiklaasist . Meie kleepisime neile ruudud peale ja nupud valasin ise oma käega Puraviku sepikojas tinast . Valged nupud said ümmargused ja mustad tegin kandilised ,” ütles ürituse korraldaja Martti Raavel .

Ootusärevust täis mängijad olid kohale tulnud kogu Eestist . Esindatud olid nii Pärnu , Tartu , Tallinn kui ka Rapla . Turniiri noorim osavõtja , 11-aastane Kaur Matthias Raavel on pärit Raplamaalt .

Suuremal osal allveekabe huvilistest oli olemas sukeldumislitsents , kuuel võistlejal litsents puudus ja nemad mängisid ühes basseininurgas instruktori järelevalve all .

Seekordse turniiri lõpuks näitas tabel kahel mängijal ühepalju punkte – kuus . Lisanäitude põhjal , milles vaadati , kes mängis tugevamate vastastega , kuulutati võitjaks uustulnuk Priit Annusver ( Oxygene Tallinn ).

“ Võit tuli ootamatult . Väga tore , et leidub inimesi , kes viitsivad korraldada üritusi , mis lõhuvad rutiini . Olen üritanud sellistel üritustel osaleda erinevatel põhjustel , peamiselt et elu oleks huvitavam ja lõbusam .

Samas oli praegu eesmärk anda ka enda panus rekordi püstitamiseks . Korraldus oli hea , kõik laabus hästi ja kuna osalesin esimest korda , siis ei oska eelnevaga võrrelda ,” ütles õnnelik võitja . “ Kindlasti tahaks allveekabe turniire korraldada ka edaspidi , kuid kui on rohkem osalejaid , siis jääb Valtu bassein juba väikeseks . Mina ise ja osalejad , kelle kommentaare olen kuulnud , jäime väga rahule ,” ütles võistluse korraldaja Martti Raavel .

Paari kuu jooksul peaks selguma , kas kõik nõuded said korrektselt täidetud ning kas allveekabetajad pääsevad Guinnessi rekordite raamatusse .

18.01.2011 / allikas Nädaline / Kristiina Tilk

UudisedProtokoll20242023202220212020201920182017201620152014201320122011201020092008200720062005200420032002200120001999199819971996199519941993
Scroll to Top