Rapla Rotary uus president on Tarmo Lukk

Tarmo Lukk jagab oma aega töö , klubi ja hobi vahel.

Rotary on ülemaailmne ühiskonna teenimisele pühendunud organisatsioon . Selle Rapla klubi presidendiks vannutati kolmapäeval OÜ Jaotusvõrk projektijuht Tarmo Lukk . Presidendiaeg on üks aasta .

Vastne Rapla Rotary Klubi president Tarmo Lukk ( paremal ) peab oluliseks ametiaja jooksul pooleliolevate heategevuslike projektide lõpetamist ja uute alustamist . Ka klubi liikmeskond võiks suureneda . MARGUS MIKOMÄGI foto

Tarmo Lukk liitus Rapla Rotary klubiga vahetult pärast selle asutamist oma kümmekond aastat tagasi . Ise uksele koputades klubiga liituda ei saa . Nii näeb ette reglement . Uued liikmed saadakse soovitaja kaudu ja Tarmo soovitajaks oli praegune riigikogulane Harri Õunapuu . Vennad , nii nimetatakse klubi liikmeid , vaatavad soovitatu üle ja kui temaga päri ollakse , võetakse kandidaat klubi uueks liikmeks . Rapla klubil on tavaks saanud liikmeid vastu võtta aasta lõpu peol , olenemata kandidaadiks astumise ajast . Rotary aasta lõpeb 30 . juunil ja uus algab 1 . juulil . Sel korral tihenesid vendade read nelja liikme võrra ja nüüd on neid ühtekokku 30 .

Klubi üks põhimõtteid on tegevusse kaasata erinevate elualade inimesi . Tarmo on lõpetanud Tallinna Polütehnilises Instituudis elektriliste süsteemide eriala jämevoolu energeetikuna 1981 . aastal . Pärast kooli lõpetamist töötas ta seitse aastat energeetikuna Valtu kolhoosis . Sealt edasi läks tee Eesti Energiasse alguses peainsenerina ja viimased seitse aastat on ta töötanud Eesti Energias Rapla-Järva piirkonna energia jaotusvõrkude juhina . Kuna teist energeetikut klubis ei olnud , langeski Harri Õunapuu valik Tarmole .

Töö ja klubi kõrvalt jätkub Tarmo Lukil aega ka hobidega tegelda . Üks suur hobi , mille tulemused head taset näitavad , on lauaneljavõistlus . Selle alad on kabe , male , koroona ja lauatennis . Eesti esikolmikusse on Tarmo tõusnud juba mitu viimast aastat . Sel aastal esmakordselt käivitunud lauaneljavõistluse karikasarja üldarvestuses jäi ta neljandaks , võites ka mõnel karikaetapil esikoha . Veteranide arvestuses on ta aga eelmise aasta Eesti meister . „ Suhteliselt edukalt on läinud ,“ ütleb Tarmo ise tagasihoidlikult .

Sporti hobiks pidava Tarmo anne peab aga suur olema , kui suudetakse konkurentsi pakkuda tõsiselt trenni tegevatele sportlastele . Kooli ajal tegi Tarmo ka kümnevõistlust , milles oma põhialadeks pidas kõrgushüpet ja odaviset .

Rotaryga on Tarmo Lukk seotud olnud juba kümme aastat ja siiani ei ole tal kordagi mõtet olnud klubitegevusele käega lüüa . Asutamise algusaastatel oli muidugi klubilise tegevuse suur eelis informatsiooni vahetus , mis sel ajal oli muidu küllaltki vaevaline . Praegu see probleem enam nii suur ei ole . Klubi üks põhimõte on eirata poliitikat jututeemana . Sellega on suures osas ka hakkama saadud . Läbi on käinud jutuained Riigikogu tööst , aga seda on küllaltki neutraalselt tehtud . Muidugi on tulnud ka lauale koputada ja teema lõpetada , aga seda harva . „ Poliitilist laata meil ei peeta ,“ on Tarmo Lukk konkreetne . Rotary klubi moto on „ Ühiskonna teenimine kõrgemale isiklikest huvidest “. See tähendab , et tehakse projekte ja kogutakse raha erinevate valupunktide leevendamiseks oma piirkonnas . Üks suuremaid projekte , mis eelmisel aastal lõppes , oli Raplamaa muusikakoolidele pillide muretsemise projekt . Selle raames said üle poole miljoni krooni väärtuses muusikariistu Rapla , Hagudi ja Kohila muusikakool .

Praegu on käimas järgmine ja veel suurem , Kehtna laste mänguväljaku projekt , mille summa ületab 650 000 krooni . Klubide ülesanne ongi projekte käivitada , vedada ja leida rahastamisvõimalused . Kehtna mänguväljakuga on asjad nii kaugel , et ehitaja ootab lepingu allkirjastamist ja Rapla Rotary raha ülekandmist . Tarmo Lukk loodab mänguväljaku valmis saada veel sel aastal .

Rotariaanid tegelevad ka õpilasvahetuse programmiga . Praegugi on Raplas üks Argentiina neiu , kes hetkel elab Tarmo peres . Samamoodi on üks Eesti õpilane Ameerikas New Mexicos . Raha kogumine käib erinevalt . Üks kindel klubi sissetulek on liikmemaksud , aga selle kõrval on ka erinevad ettevõtmised . Näiteks peod , mille piletihind on tõstetud veidi kõrgemaks korralduskuludest , et peo eelarve ülejääki jälle heategevusse suunata .

TEISED TARMO LUKIST

Harri Õunapuu , Tarmo soovitaja Rotarysse : Rotary põhimõtte järgi peaksid klubis kõik valdkonnad kaetud olema ja kuna energeetikavaldkonnast meil kedagi ei olnud , siis oli Tarmo selleks parim valik . Aeg on ka näidanud , et valik langes soodsasse pinnasesse . Ta on asjalik mees nii klubis kui ka tööl . Oma ala tegija .

Sellel aastal plaanib vastne president käivitada Kehtna laste mänguväljaku valmides uue projekti . Korraldada tuleb kindlasti ka järgmise aasta vahetusõpilase küsimus ja nagu igale klubile omane , tahavad ka rotariaanid oma klubi ridadesse uusi liikmeid . Sellegi peale peab vastne president mõtlema .

5 . juuli 2008 / Nädaline / Teet Teder

UudisedProtokoll20242023202220212020201920182017201620152014201320122011201020092008200720062005200420032002200120001999199819971996199519941993
Scroll to Top